Czy były partner powinien mieć kontakt z synem?

Partner porzucil mnie jak bylam w ciazy, po urodzeniu robilwm wszystko by zainteres sie synem ale przez 7 lat nic nie zrobil. Syn jako zad dom mial zrobic drzewo genealog i przy tym wyszlo ze myslal ze wcale nie ma taty i dlatego nigdy o niego nie pytal.skontaktow sie z bylym partnerem ktory jak twierdzi bardzo sie zmienil i chce miec kontakt z synem.przez jakis czas pytal o niego interes sie wiec pozwolilam synowi by mogl sam do niego napis czy dobrze zrobilam i nie za szybko?7lat to dobry wiek

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.
Co prawda nie znam Pani sytuacji, ale wydaje się, że podjęła Pani dobrą decyzję. Danie szansy na zbudowanie relacji z ojcem to niezwykle istotna kwestia szczególnie w tym wieku, kiedy dziecko coraz mocniej utożsamia się ze swoją płcią. Nie da się niestety przewidzieć jak Pani były partner wykorzysta tę szansę, ale jego dobre chęci i zainteresowanie, wydają się być pozytywnym sygnałem na przyszłość tej relacji.
Pozdrawiam serdecznie,
Michał Pyter
https://michalpyter.com

Dzień Dobry Pani,

Jestem w stanie wyobrazić sobie, co Pani czuła, będąc w ciąży, i przez siedem lat pozostając bez wsparcia partnera.

Optymistyczne jest, że Pani były partner, a ojciec biologiczny syna dojrzał do decyzji, aby być ojcem i że chce być obecnym w życiu syna.

No cóż każdy popełnia błędy.
Dla rozwoju psychospołecznego, dla poczucia bezpieczeństwa dziecka, ojciec jest bardzo potrzebny, pełni kluczową rolę w kształtowaniu niezależnej osobowości.

I pomimo różnych, domniemywam emocji u Pani, myślę, że jak najbardziej podjęła Pani słuszną decyzję, wyrażając zgodę na kontakt obu panów.

Życzę, żeby Pani syn i jego ojciec bardzo się zaprzyjaźnili,
Irena Mielnik-Madej