Czy to normalne, że mój partner tęskni za swoją byłą dziewczyną?

Cześć, od 6 mscy jestem w cudownym związku. Mój obecny partner wcześniej był z dziewczyną 5,5 roku. To była jego pierwsza miłość. Ja jestem już po kilku dłuższych związkach. 3 lata, 4 lata 2 lata. Wiele już przeszłam. Mój partner nie odciął się po zerwaniu od razu. Z była dziewczyna utrzymywali kontakt do dnia, w którym się poznaliśmy, czyli jeszcze 1,5 roku po zerwaniu. W tym czasie wyjeżdżali razem, spotykali się że znajomymi, codziennie ze sobą rozmawiali.potem kontakt się urwał. Byłam pewna, że po prostu trafiliśmy na siebie idealnie i że uda nam się w końcu zbudować piękna przyszłość. Jednak pewnego dnia coś mnie tknelo i chociaż nigdy tego nie robiłem to zajrzałam partnerowi w telefon. Okazało się, że po mscu bycia ze mną kontaktował się z była. Napisał, że stara się ruszyć i chce się odciąć od niej dlatego zablokował ja na messengerze, żeby nie widzieć kiedy jest dostępna. Dodał też, że jej nie zapomni. Ona wciąż chciała się spotkać, on nie. Myślałam, że to dobrze, że naprawdę myśli o mnie poważnie. Po 5 mscach zamieszkalismy razem. Mój partner miał urodziny i przyznał się, że dostał życzenia od byłej. Zapytałam dla żartu czy wyznała, że to kocha i chce wrócić. Zaprzeczył. Jednak znów zajrzałam w jego telefon. Napisała do niego, że wciąż to kocha i tylko z nim chce być. Że życzy mu jak najlepiej, ale tęskni za nim bardzo. Miałam nadzieję, że odpisze jej, że dziękuję za życzenia i to wszystko. Powiedział, że jemu też nie jest łatwo i że każdego dnia myśli o niej i tęskni, ale wierzy, że to kiedyś ustąpi, bo ruszył na przód. Rozumiem, że byli razem tak długo, kontaktowali się jeszcze długo po rozstaniu, ale boję się, że nigdy o niej nie zapomni, a ja nie chce być plastrem na ranę. Wierzę, że mnie kocha. Bardzo mnie docenia i często porównuje, że wcześniej nikt tak o.niego nie dbał. Naprawdę widzę, że jest ze mną szczęśliwy. Daje mu mnóstwo od siebie. Jednak martwi mnie to, że po tylu mscach i wspaniałych przygodach jakie już razem przeżyliśmy, zawsze będzie tęsknił za była. Rozumiem to, że jest jego pierwsza miłością i tego się nie zapomina. Ja też czasem wspomnę byłego, ale nie tęsknię za nim. Jestem w rozterce.

jeszcze w przeszłości i się nie odciął. Czasami trwa to dwa trzy lata. Zastanowiłbym się nad tym wspólnie z terapeutą, bo na razie wygląda właśnie, że jest Pani plastrem na ranę...
Pozdrawiam