Jak zapomnieć o byłym partnerze, którego nadal kocham?

Witam, chciałabym zapytać jak zapomnieć o byłym partnerze? Rozstałam się z byłym juz dwa lata temu a wciąż myślę o nim i tesknie. Jak go widzę to ściska mnie w sercu i jest mi smutno. Próbowała umawiać się z innymi ale widziałam w nich byłego. Nie mogę ułożyć sobie życia przez to... Najgorsze jest to że on do mnie pisze, ale są to SMS typu: czy jest u mnie w mieście impreza itd takie bzdety. Naprawdę chciałabym zapomnieć i ułożyć sobie życie. Co mam robić? Jak zapomnieć o byłym? Czuję, że pamięć o nim strasznie mnie wyniszcza, wciąż go kocham i nie potrafię o nim zapomnieć, a naprawdę chciałabym już uwolnić się od tego związku bo wiem, że nie wrócimy do siebie... Nawet nie mam na to nadziei, więc dlaczego wciąż nie mogę zapomnieć? Jak zapomnieć o byłym? Co robić? Będe wdzięczna za każdą odpowiedź, poradę, pomoc, cokolwiek...

Witam,
zazwyczaj potrzeba trochę czasu by po zakończonym związku powrócić do stanu równowagi. Utrzymywanie kontaktu z byłym partnerem zapewne nie ułatwia pogodzenia się z zaistniałą sytuacją. Być może podtrzymuje to w Pani nadzieję, że wrócicie Państwo do siebie. Sugerowałabym wizytę u psychoterapeuty by pomóc sobie poradzić z rozstaniem.
Pozdrawiam.

Witam. Widocznie potrzebuje pani jeszcze czasu aby się z nim uporać. Proszę pomyśleć, że szkoda pani emocji, zdrowia i czasu na rozpamiętywanie czegoś co było a juz nie ma. Dla ułatwienia choć to trudne może być, zachęcam do zaprzestania kontaktów z nim.
Magdalena Brabec