Tęsknota za byłym chłopakiem

Mój były jest w więzieniu... Poza tym ma nową dziewczynę jak zwykle zresztą. Może tak bardzo za nim tęsknie i wspomnienia mnie dręczą bo straciłam z nim dziewictwo... Nie wyobrażam sobie abym mogła się kochać z kimś innym...

Witam,
uczucie żalu i tęsknoty po rozstaniu z partnerem jest powszechnym zjawiskiem. Potrzeba trochę czasu, by uporać się z tymi przeżyciami. Jeżeli jednak doznania te są wyjątkowo silne lub cała sytuacja przedłuża się w czasie i powoduje duże cierpienie dla Pani może warto skonsultować się z psychologiem lub psychoterapeutą.
Pozdrawiam.

Uczucie żalu po rozstaniu lub utracie bliskiej osoby jest rozwojowym elementem i jest zasadniczym elementem żałoby. Jeśli jednak pojawiają się myśli związane z obniżonym poczuciem własnej wartości i niemożność czerpania radości z jakichkolwiek aktywności które wcześniej sprawiały Pani przyjemność to zalecam konsultacje z psychiatrą.