Jak poradzić sobie z samotnością?

Jak sobie poradzić z samotnością ,poczuciem beznadziejności? Kiedyś gdy miałam te 15-20 lat wszystko wydawało się być takie fajne , niczym się nie przejmowałam ,byłam szczęśliwa ,bo miałam też partnera. Kiedy zostawił mnie on po 5 latach dla mojej ex przyjaciółki ,cały świat mi się zawalił.. ale wyszłam z tego.. zaczęłam imprezować, spotykać się z innymi chłopakami i żyłam ,niestety z nikim mi nie wychodziło i do dziś nie wychodzi ,a od rozstania mijają 2 lata.. ciągle siedzę na tych portalach randkowych ,ale nie trafiam na tą odpowiednią osobę.. przez co wracam myślami do ex ,który ciągle jest z nią i układają sobie życie ,a kiedy go widzę podnosi mi się ciśnienie i nie mogę przestać o nim myśleć... Czy to jest spowodowane tym ,że nikogo jeszcze nie poznałam? Czy powinnam pójść na terapię? Nie radzę sobie sama ze sobą.. Pozdrawiam

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z ABC Zdrowie, jak najszybciej proszę iść na terapię i przepracować swoje relacje z byłym partnerem i byłą przyjaciółką. Dopóki będzie Pani o nim myślała, to raczej nie pozna Pani nowego partnera, bo Pani głowa jest ciągle zajęta tamtą znajomością. Z treści Pani wpisu wynika, że ciągle jest Pani zaabsorbowana swoim byłym partnerem a w rozwiązaniu tego problemu pomoże psychoterapeuta. Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie.

Szanowna Pani,

Pani emocje mogą świadczyć o tym, że nie przepracowała Pani w sobie tego rozstania. Dodatkowo - odejście partnera do przyjaciółki było zapewne dla Pani doświadczeniem bardzo bolesnym, które zaowocowało podwójną stratą. Sugerowałabym Pani skorzystanie z pomocy psychoterapeuty, który pomoże Pani ponazywać sobie pewne rzeczy, jak również przejść przez proces psychicznego oddzielenia się od partnera.

Życzę Pani serdecznie powodzenia.