Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poradzić sobie z samotnością?

Jak sobie poradzić z samotnością ,poczuciem beznadziejności? Kiedyś gdy miałam te 15-20 lat wszystko wydawało się być takie fajne , niczym się nie przejmowałam ,byłam szczęśliwa ,bo miałam też partnera. Kiedy zostawił mnie on po 5 latach dla mojej ex przyjaciółki ,cały świat mi się zawalił.. ale wyszłam z tego.. zaczęłam imprezować, spotykać się z innymi chłopakami i żyłam ,niestety z nikim mi nie wychodziło i do dziś nie wychodzi ,a od rozstania mijają 2 lata.. ciągle siedzę na tych portalach randkowych ,ale nie trafiam na tą odpowiednią osobę.. przez co wracam myślami do ex ,który ciągle jest z nią i układają sobie życie ,a kiedy go widzę podnosi mi się ciśnienie i nie mogę przestać o nim myśleć... Czy to jest spowodowane tym ,że nikogo jeszcze nie poznałam? Czy powinnam pójść na terapię? Nie radzę sobie sama ze sobą.. Pozdrawiam
KOBIETA, 23 LAT około miesiąca temu

Gdy ukochana osoba odejdzie

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z ABC Zdrowie, jak najszybciej proszę iść na terapię i przepracować swoje relacje z byłym partnerem i byłą przyjaciółką. Dopóki będzie Pani o nim myślała, to raczej nie pozna Pani nowego partnera, bo Pani głowa jest ciągle zajęta tamtą znajomością. Z treści Pani wpisu wynika, że ciągle jest Pani zaabsorbowana swoim byłym partnerem a w rozwiązaniu tego problemu pomoże psychoterapeuta. Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie.

0

Szanowna Pani,Pani emocje mogą świadczyć o tym, że nie przepracowała Pani w sobie tego rozstania. Dodatkowo - odejście partnera do przyjaciółki było zapewne dla Pani doświadczeniem bardzo bolesnym, które zaowocowało podwójną stratą. Sugerowałabym Pani skorzystanie z pomocy psychoterapeuty, który pomoże Pani ponazywać sobie pewne rzeczy, jak również przejść przez proces psychicznego oddzielenia się od partnera.Życzę Pani serdecznie powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy