Więź partnera z byłą dziewczyną

Mam wspaniałego partnera. Dogadujemy się wspaniale w sferze fizycznej jak i psychicznej. Martwi mnie jednak jego więź z ex. Jego ex to moja najlepsza przyjaciółka. Wszyscy razem wychodzimy, spędzamy czas. Boli mnie jednak myśl o nich razem i wszystko byłoby dobrze gdyby nie wychodziły tematy o ich związku i tym co robili. Wiem, ze to przeszłość i nie wróci jednak nie mogę pozbyć się tego bólu, który czuje na myśl o tym. Mój partner wie o tym ale czasem nie przemyśli tego co powie. Co robić?

Szanowna Pani,
W pierwszej kolejności należy szczerze porozmawiać z partnerem i przyjaciółką, dzieląc się swoimi obawami i wątpliwościami dotyczącymi zarówno ich wzajemnej relacji, jak i Pani stosunku względem niej. W tej sytuacji odwołania do przeszłości wydają się dość naturalne, zwłaszcza, że więź między partnerem i przyjaciółką ewidentnie nie została zerwana. Z drugiej strony musi Pani sobie zdawać sprawę, iż dokonała Pani pewnego wyboru, decydując się na związek z byłym chłopakiem swojej przyjaciółki. Warto rozważyć kwestię ewentualnej, nieświadomej rywalizacji z przyjaciółką. W tego typu wyścigu nagrodą stał się chłopak.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Zachęcam do szczerej rozmowy z chłopakiem i podzieleniem się z nim swoimi obawami. Więź łącząca go z byłą partnerką nie została zerwana, zastanawia mnie dlaczego…Wyobrażam sobie, że ciężko jest żyć w takim trójkącie. Jednocześnie uważa Pani swój związek za szczęśliwy, więc szkoda by było gdyby zazdrość i pretensje go zniszczyły. By omówić całą sytuację i konstruktywnie rozwiązać problem, zalecam udanie się do terapeuty par. Warunkiem takiej konsultacji jest chęć jej odbycia przez obydwie strony związku.

Pozdrawiam serdecznie