Dzwonienie byłej dziewczyny do partnera

Witam mam problem z ktorym nie potrafie sobie poradzic Czy zemna jest cos nie tak ? Mianowicie chodzi o to iz jestem w zwiazku od 10 miesiecy z partnerem ktory twierdzi ze kocha mnie ale od poczatku naszego zwiazku jego byla nie daje nam spokoju ciagle dzwoni do niego nawet po nocach mam ju tego dosc Mowilam mu ze nie podoba mi sie to ze powinien cos z tym zrobic coraz czesciej sie klocimy o nia i czuje ze oddalam sie od niego Kocham go ale nie wiem co robic juz bo rozmowa nie pomaga tu

Witam,

mam wrażenie, że to Pani czuje się obarczona odpowiedzialnością za wasz związek, przypisując sobie problem i szukając winy w sobie! Może warto oddać część odpowiedzialności za związek partnerowi, uświadomić mu, że jeśli on nie podejmie konkretnych kroków, to wasze wspólne życie na tym ucierpi. Proszę ponownie z nim porozmawiać o tym co Pani czuje, o swoim oczekiwaniu, by zamknął w pełni poprzedni związek, wytyczył granice i zerwał więzi emocjonalne z byłą partnerką. Może warto byłoby przekazać partnerowi co Pani czuje, jak ranią Panią takie sytuacje, jak Pani wyobrażała sobie swój związek. Ma Pani prawo chronić siebie, nazywać swoje emocje, mówić o nich i proponować zasady które są dla Pani ważne we wspólnym życiu jakie prowadzicie.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

Witam,

może chcielibyście Państwo skorzystać z pomocy psychoterapeuty, myślę o terapii par. Najprawdopodobniej kilka sesji pozwoliłoby się Państwu uporać z kłopotem.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam,
Sugerowałabym bardzo spokojnie opowiedzieć partnerowi jak się Pani czuje z jego kontaktem z byłą partnerką. Myślę, że przede wszystkim zaburza to u Pani jedną z podstawowych potrzeb jaką jest potrzeba bezpieczeństwa. Warto opisać mu jak się Pani czuje kiedy on jest z nią w kontakcie; co się z Panią dzieje i co Pani sobie wtedy myśli, a także, jakie ma Pani myśli, gdy kłócicie się z jej powodu. Najprawdopodobniej są to myśli pełne obaw; wizji rozstania i utraty waszego związku. Dobrze byłoby też, aby powiedziała mu Pani jasno i spokojnie czego Pani oczekuje od waszego związku i jakiego zachowania z jego strony. Proponowałabym odwołać się tu do tego co Was łączy i do uczucia jakim Pani go darzy.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska