Nawiązywanie kontaktu i prośba o spotkanie od byłego partnera

Kilka lat temu rozstalam sie z partnerem,problem jest taki ze co pewien czas pisze do mnie,proponuje spotkanie robi to bedac w nowym zwiazku.Odmawiam spotkan tlumaczac ze to jest przeszlosc,po takiej odmowie milknie na dlugi czas i sytuacja sie powtarza,zauwazylam ze zyje przeszloscia,czy takie zachowanie jest w normie?dlaczego tak sie zachowuje?

Przyczyn takiego zachowania Pani byłego partnera może być wiele - jednoznaczne określenie źródła przy nikłej ilości informacji jest niemożliwe. Być może były partner nie zamknął jeszcze w pełni Waszej relacji, być może chce być z Panią "na stopie przyjacielskiej", być może czegoś mu brakuje w obecnym związku przez co wraca myślami (i wiadomościami) do Pani. Niestety jest zbyt dużo tych "być może" aby móc jednoznacznie określić przyczynę. Polecam zapytać go o to wprost - bo tylko on zna odpowiedź na Pani pytanie. Powodzenia.

Witam,

Trudno wskazać jednoznaczne przyczyny takiego zachowania byłego partnera, można jedynie stawiać hipotezy tłumaczące takie postępowanie np: może były partner przeżywa kryzys w obecnym związku, może nie potrafi przyjąć na stałe zobowiązań, szczególnie zobowiązania do wzajemnej wierności, może wybiera w życiu to co przyjemne i z tego względu nie ogranicza się i realizuje swoje pragnienia kosztem partnera, a może wraca myślami do relacji którą Pani zakończyła a sam jej nie zamknął.
Hipotez jest wiele, niestety żadnej nie można uznać za tą właściwą, tylko Pani wie w jakich okolicznościach zakończył się związek, jakim człowiekiem był były partner i tylko on wie, co nim kieruje, gdy kontaktuje się z Panią.
Może warto zapytać byłego partnera, czego od Pani oczekuje ? co jest powodem takiego zachowania?
pozdrawiam
A.Aleksandrowicz
https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf