Relacje z byłym chłopakiem

Od pół roku widuję się z byłym chłopakiem.Problem w tym że nasze spotkania nigdy nie wyglądają jak spotkania znajomych czy przyjaciół.Zawsze do czegoś dojdzie, czy to całowanie czy nawet coś więcej. Rozmawiałam z nim nie raz o tym i wiem że nie chce do mnie wrócić. Ja nadal coś do niego czuję. Nie rozumiem jego zachowania - gdy jest ze mną zachowuje się jak dawniej jak byliśmy ze sobą.Jak tylko wspomnę o tym to wpada w szał i mnie wyzywa.Potem zazwyczaj są dni ciszy i znowu ''normalny kontakt''

Dzień dobry!

Do całowania czy "czegoś więcej" dochodzi przy udziale obojga Państwa. Pani również ma wpływ i może mieć Pani kontrolę nad tym, co dzieje się na Waszych spotkaniach.
Jeśli ma Pani informację chłopaka, że nie jest on zainteresowany stałym związkiem, zobowiązaniem się do kontynuowania Waszej relacji, to ma Pani dwa wyjścia: albo kontynuować Wasze intymne, namiętne spotkania i cieszyć się nimi bez zobowiązań - albo zdecydować o zakończeniu intymnych kontaktów i nie pozwalanie na nie, pozostawieniu relacji na stopie wyłącznie koleżeńskiej.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Relacje między Panią i byłym partnerem są wyraźnie nierówne i zdaje się, że macie od siebie różne oczekiwania. Zachęcam Panią do konsultacji ze specjalistą, który pomoże zrozumieć to co przeżywa Pani w tej sytuacji. Z pewnością będzie wtedy łatwiej podjąć decyzję o tym, jak mają wyglądać Wasze dalsze relacje.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Być może dla niego ta sytuacja jest wygodna- ma przywileje jak w związku, nie ma natomiast zobowiązań z niego wynikających (np wierność, wspieranie itp). Nie ma motywacji do zmiany, a każda wzmianka o tym powoduje napięcie i agresję. Być może także wie, że Pani na nim zależy. Pytanie tylko czy i jak długo chce Pani być "kołem ratunkowym" ?