Porzucenie przez partnera

Witam mam na imię Amelia , mam pytanie dlaczego facet z którym byłam przez pół roku rzucił mnie i powiedział , że to nie to , a teraz jest zazdrosny o każdego chłopaka , a mówi że kocha mnie jak przyjaciółkę , ale nie chcę ze mną być , że chce być sam . Jest zazdrosny o wszystko , ale wiem że czuje coś do mnie i nie pogodziłby się z tym jęśłi bym kogoś miała . co robić on chce się ze mną przyjaźnić , a ja go kocham

Witam,

Proponuję poważnie i otwarcie porozmawiać i wyjaśnić sobie wszystko na spokojnie. Powiedz, jak czujesz się w tej sytuacji i spytaj o jego uczucia. Spytaj o jego zazdrość i poinformuj go, że jest ona w obecnej sytuacji nie na miejscu. A pytanie dlaczego tak się zachowuje jest do niego, nie do mnie. Ja mogę jedynie dywagować.

Pozdrawiam

Jeśli jasno deklaruje niechęć do związku, nie daje Pani prawa do bliskiej relacji, ale- jak rozumiem- sam potrzebuje wolności i braku zobowiązań- warto zadać sobie pytanie, czy chce Pani w ten sposób żyć? Czy strefa przyjaźni nie będzie dla Pani większym cierpieniem niż zyskiem? I czy chce Pani być "kołem ratunkowym"?
Może Pani jasno i konkretnie porozmawiać o tym z byłym partnerem, powiedzieć o swoich uczuciach, oczekiwaniach, ale także granicach. Zapytać o to samo partnera. Jeśli nie ma możliwości powrotu, a relacja miałby być "bez zobowiązań", warto przemyśleć, czy Pani tego także chce.