Relacja w przyjaźni pomiędzy kobietą a mężczyzną

Witam Mam dobrego przyjaciela jest starszy ode mnie o 8 lat,m dziewczynę.Gdy się spotykamy mówi mi że jestem jego,a gdy opowiadam o spotkaniu z innym kolegą mówi że jest zazdrosny i wypytuję o szczegóły z spotkań.Czy to jest normalne w przyjaźni.

Witam,
a może pani przyjaciel oczekuje od pani czegoś więcej niż tylko przyjaźni?
Proszę z nim o tym porozmawiać i najlepiej dojaśnić sytuację.
Pozdrawiam

Takie zachowanie raczej wybiega poza społecznie przyjęte ramy przyjaźni.. Być może przyjaciel niekoniecznie chce być nadal "tylko przyjacielem" i chciałby wynieść waszą relację na wyższy poziom? Warto porozmawiać o tym. Tym bardziej, że sama Pani czuje, że coś może być "nie tak" (inaczej nie pisałaby Pani tutaj swoich wątpliwości). Sprawa jest dodatkowo o tyle ważna do rozwiązania i omówienia, że przyjaciel ma partnerkę, która może w całej tej sytuacji niejako "oberwać rykoszetem" jeżeli rzeczywiście Pani przyjaciel żywi do Pani głębsze uczucia niż do swojej partnerki. Rozmowa, rozmowa, rozmowa - niezbędna. Pozdrawiam.