Problemy w relacji z dobrym przyjacielem

Witam Od niecałego rok mam przyjaciela dzwonimy do siebie codziennie,piszemy opowiadamy sobie o naszych problemach,czujemy się z sobą bardzo dobrze.Przyjaciel powiedział że czuję się przy mnie dobrze,spokojnie,jakbysmy nie musieli nic mówić a nasza obecność jest dla nas wystarczająca.Mówi że szaleję za mną,tęskni,myśli,przytula,łapie za rękę,Powiedziałam mu że te takie rzeczy nie powinny być w przyjaźni.On za to stwierdził że jest to naturalne i tak w przyjaźni juz jest.Czy ma on racje.Pogubiła

Za przyjacielem można tęsknić, do przyjaciela można żywić głęboką sympatię, z przyjacielem rozmawia się o problemach i czuje się z przyjacielem dobrze. Ale rzeczywiście hasła "szaleję za tobą, przytulam, łapię za rękę" mogą stanowić czerwone światło, że Wasza relacja niekoniecznie jest na stopie tylko przyjacielskiej. Tym bardziej, iż czuje Pani dyskomfort i pewne zagubienie z tym związane (a to już o czymś świadczy - przynajmniej o tym, że w różny sposób rozumiecie "przyjaźń"). Polecam rozmowę o zaistniałej sytuacji - proszę powiedzieć przyjacielowi jak odbiera jego sygnały i w jaki sposób się z nimi czuje. I - jeśli Pani chce - polecam powiedzieć czy powinien zaprzestać takich zachowań i odezwań, czy też woli Pani zmienić Wasz "status" na inny rodzaj relacji. Pozdrawiam.

Witam Szczeciniankę,
Tak to już jest, że pomiędzy młodym chłopakiem i młodą dziewczyną wytwarza się energia podniecenia. Któraś ze stron chce to spełnić. I właśnie Pani przyjaciel się stara.
Są różne definicje przyjaźni, ale w tak młodym wieku działają hormony. Powinna Pani określić granice i zasady Waszej przyjaźni.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl