Jak powiedzieć przyjacielowi o niepełnosprawności?

W internecie poznałam chłopaka był zaręczony Byliśmy tylko znajomymi Przez parę lat nie mieliśmy kontaktu Ja byłam z innym on się ożenił został ojcem Odnalazłam go później na fb Teraz mamy bliską przyjaźń Wyszło to od niego pierwszego Ja wiedziałam że ma żonę i interesowały mnie tylko rozmowy choć rozumie mnie jak nikt Nalega na spotkanie Sęk w tym że jestem nie w pełni sprawna i wiem że powinien o tym wiedzieć Jak mu o tym powiedzieć by nie zniszczyć tego porozumienia jakie teraz mamy?

Jeśli intencje rzeczywiście są przyjacielskie nie powinno być problemu z ujawnieniem i przyjęciem prawdy. Pytanie, czego się Pani tak naprawdę obawia w powiedzeniu prawdy? Dlaczego ktoś miałby odrzucić przyjaciela/znajomego ze względu na jego mniejsza sprawność? Być może jednak te intencje nie są całkiem przejrzyste i to właśnie jest przyczyna lęku przed ujawnieniem prawdy?

Witam, odnowiła Pani kontakt ze starym kolegą. Łączy Państwa sentyment, wspomnienia. Oboje od tego czasu się zmieniliście. Zastanawia się Pani jak zareaguje na informację o Pani niepełnosprawności. Proszę się zastanowić, jak Pani by zareagowała na taką informację. Czego się Pani obawia. Jeżeli jest to znajomość oparta na przyjaźni, to informacja o Pani niepełnosprawności nie powinna nić zmienić w relacjach. Proszę spróbować porozmawiać z przyjacielem co zmieniło się w Pani życiu, o Pani obawach. Jeżeli nie wie Pani jak to wyrazić bezpośrednio, może pomoże sformułowanie tego na piśmie. Być może chce Pani o tym porozmawiać z psychologiem? Pozdrawiam serdecznie