Zakończenie przyjaźni z dziewczyną

Witam, mam 19 lat i około roku temu zrezygnowałem z 5 letniej przyjaźni zrobiłem to po wielu przemyśleniach, miałem dosyć tego że mi zależy na niej bardziej niż jej na mnie, mieszkamy od siebie 5 min, a była to przyjaźń na telefon. Nie mam zbyt dużo znajomych i mi to pasuje bo jestem typem samotnika. Ale obawiam się że nie znajdę drugiej takiej osoby jak ona. Nie chcę odnawiać z nią kontaktów, ale boje się że nie znajdę takiej drugiej osoby na którą mógłbym się tak otworzyć...

Może warto porozmawiać, powiedzieć o swoich uczuciach i oczekiwaniach, zapytać jak to widzi druga strona i razem zastanowić się czy i jak ta znajomość jest możliwa?