Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie z samotnością u młodej osoby?

Czy można żyć z samotnością? Mam wielu znajomych, ale tak naprawdę 1-2 osoby z którymi w miarę regularnie rozmawiam. Oni mają swoje życie rzecz jasna, a ja brak jakichkolwiek innych znajomych, żeby wyjść na piwo, na impreze, rower, praktycznie cokolwiek. Nie mam problemów z nawiązywaniem nowych znajomości, ale ich nie nawiązuje, ponieważ nie ma lepszego sposobu na poznanie kogoś przez kogoś :)
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Przyczyny depresji - teoria Antonovsky'ego

Psychiatra Agnieszka Jamroży przybliża teorię Antonovsky'ego na temat przyczyn depresji. Aaron Antonovsky był amerykańskim socjologiem. Zajmował się stresem zdrowiem i samopoczuciem.

Dzień dobry,

szczególnie u młodych osób towarzystwo innych jest niezwykle istotne. Warto zatem przywiązywać do tych spraw dużą wagę.

Myślę, że w sytuacji, o której Pan mówi warto podtrzymywać kontakty, które Pan posiada. Czasem pozornie zwykła znajomość może przerodzić się w naprawdę wartościową relację.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Psycholog, psychoterapeuta, trener.
0

To, że "nie ma lepszego sposobu na nawiązywanie znajomości niż przez kogoś" jest tylko Pana przekonaniem i ono hamuje Pana oraz ogranicza w tym, że Pana grono znajomych się nie powiększa. Proponuję zastanowić się nad tym jaki typ ludzi Panu odpowiada, co lubi Pan robić, co daje Panu radość i satysfakcję. Po takiej analizie polecam sprawdzić gdzie w Pana okolicy/miejscowości/regionie spotykają się grupy takich właśnie osób, jakich chciałby Pan spotykać. Takie nawiązywanie relacji także może przynieść dużo znajomości - tylko od Pana zależy czy będzie Pan chciał spróbować takiego sposobu poszukiwania znajomości, czy też nie. Powodzenia!

0

Na pewno warto się z nią oswoić i ...polubić. Być może warto byłoby znaleźć istotne dla pana hobby i je realizować. Wtedy też zaistnieją szanse na poznanie kogoś nowego.

Edukator psychologiczny, nauczyciel, socjolog i coach.
0

Witam,
proszę się zastanowić i pomyśleć czy jest coś, co Pana interesuje, co lubi Pan robić ale nigdy nie podjął się Pan tego, by to zrealizować. Może to być np. ćwiczenia na siłowni, basen, taniec, bieganie, jakieś ciekawe dla Pana warsztaty itp.
W takich miejscach z reguły spotyka się osoby o podobnych zainteresowaniach z którymi łatwiej o kontakt i temat do rozmowy.
Pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl

Psycholog kliniczny, terapeuta RTZ.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy