Jak radzić sobie z toksycznymi ludźmi?

witam, jak sobie radzić z takimi ludzmi toksycznymi, ja mam taki charakter ze nie lubie narzekania, dobija mnie to a niestety jestem przebywam z takimi ludźmi i źle to na mnie działa już od dluzszego czasu, moze to slaba psychika, jestem zbyt podatny na takie opinie i czasami miewam stany depresji a od takich ludzi sie ciezko uwolnić, jak sobie z tym radzić ??

Witam Pana. Może warto rozejrzeć się w swoim otoczeniu za ludźmi z pozytywnym spojrzeniem na świat, którzy nie narzekają. Z pewnością nie da się zupełnie wycofać z kontaktów z ludźmi, którzy źle wpływają na Pana samopoczucie. Jednak świadome nawiązywanie kontaktów z ludźmi, którzy mogą pozytywnie wpływać na Pana bilans emocjonalny dodatkowo przyniesie Panu poczucie wpływu i kontroli nad własnym życiem. Pozdrawiam Pana
http://www.piotrantoniak.pl/

Witam, zastanawia się Pan jak radzić sobie z toksycznymi ludźmi, z którymi przebywa na co dzień. Rozumiem że kontakt taki jest wyczerpujący. Jeżeli nie może Pan ich ograniczyć, znaleźć znajomych z kontaktów z którymi będzie Pan czerpał przyjemność, trzeba nauczyć się stawiać wyraźne granice. Może warto skorzystać z konsultacji z psychologiem, zastanowić się jak nabrać pewności siebie, asertywności.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl