Problemy z nawiązywaniem nowych relacji

Dzień dobry! Mam problem z nawiązywaniem nowych kontaktów,szczególnie z dziewczynami,jestem studentem,mam tam wielu znajomych,z którymi lepiej mi się rozmawia,niż z tymi co mam w pobliżu. Duża część z nich wyjechała za granice,a ja zostałem,bo mój organizm nie przyjmuje dobrze dalszych podróży.Są wakacje,a więc się izoluję,nie ma z kim tak naprawde pójść na imprezę,poznać jakąś fajną dziewczynę,z którą mógłbym stworzyć związek,na dodatek nigdy jej nie miałem. Co mam zrobić w takiej sytuacji?

Witam,
aby lepiej nauczyć się radzić sobie z nawiązywaniem relacji warto byłoby podjąć pracę nad rozwijaniem umiejętności interpersonalnych. Sposób nawiązywania kontaktów jest bowiem pewną predyspozycją, której nie można zmienić poprzez poradę. W tym celu warto byłoby zgłosić się na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty. Taki specjalista po zebraniu dokładnych informacji będzie mógł ustalić kolejne etapy pracy nad rozwijaniem Pana umiejętności.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Proszę pomyśleć w jakich miejscach i sytuacjach może Pan zacząć poznawać nowe osoby - i podejmować działania w tych właśnie miejscach i grupach. Im więcej relacji będzie Pan nawiązywał, tym coraz łatwiej będzie Panu to szło.
Może być również potrzebna konsultacja psychologiczna, podczas której nauczy się Pan jak nawiązywać nowe znajomości - podbuduje Pan swoje kompetencje komunikacyjne, pewność siebie i asertywność. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
to że ma Pan 21 lat i nigdy nie miał Pan dziewczyny - tym nie musi się Pan przejmować. Proszę mi wierzyć - niejedna osoba z mojego najbliższego otoczenia swoją pierwszą relację romantyczną miała dopiero w dwudziestym którymś roku życia. Natomiast pytanie - czy Pan troszeczkę się nie nakręca w tym spojrzeniu na sytuację? Co znaczy "są wakacje, a więc się izoluję"? A może jakiś wyjazd dla singli? Są takie organizowane. A może spróbować czegoś nowego? Obóz wędrowny? Obóz żeglarski? Aby nabrać pewności siebie. Piesza pielgrzymka? Wakacyjny kurs językowy? Jest wiele możliwości, aby poznać kogoś nowego i nabrać trochę pewności siebie. Zastanawia mnie także, co znaczy, że Pana organizm nie przyjmuje lepiej dalszych podróży. Nie znam Pana, nie wiem jaki jest Pana stan zdrowia, ale zastanawia mnie, na ile rzeczywiście tak jest z tym podróżowaniam, a na ile to jest jakiś niezbyt uzasadniony lęk? W czasach dzisiejszych jest bardzo wiele możliwości podróżowania - autokary, pociągi, samoloty. Klimatyzacja.
Co do relacji interpersonalnych - zachęcam do portali randkowych - to naprawdę często się sprawdza!