Problemy w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji

Ostatnio zauwazylem, ze po porażce z poznawaniem ludzmi na koncercie, czy z Businesslink,albo z parku naukowo technologicznym, czy przez internet społecznościowy ch badoo ,flircik itp jak fb przestalem szukac ludzi nowych, tj nowych kolegow i kolezanek. Od czego to zalezy jaka przyczyna ?

Witam,

Może być to właśnie związane z uczuciem porażki w kontaktach interpersonalnych, które wpływają na pojawienie się zniechęcenia do nowych kontaktów, pewnych oporów, wywołują dystans. Nie opisuje Pan jednak na czym polega owo doświadczenie "porażki". Jeśli odczuwa Pan potrzebę poznawania nowych ludzi, a jednocześnie opory przed tym, warto przyjrzeć się bliżej tej sytuacji, zwłaszcza, że z tego co rozumiem, pisząc na tym portalu takie pytanie, zależy Panu na znalezieniu przyczyny tej sytuacji. Jeśli ma Pan możliwość proszę skorzystać z pomocy specjalisty - myślę, że w tej kwestii można oprzeć się na poradnictwie psychologicznym i przyjrzeniu, rozwinięciu Pana kompetencji społecznych.

Pozdrawiam ,

Małgorzata Mazurek

Widzę Pana kolejne pytanie, kolejny wpis na tutejszym portalu, który to wpis jest bardzo zbliżony do poprzednich. Być może Pana niepowodzenia w kontaktach z innymi ludźmi wynikają z nadgorliwości, czy też wręcz nachalności w tych kontaktach? Jeżeli np. zasypuje Pan ludzi dookoła wiadomosciami, wpisami, smsami, rozmowami telefonicznymi, czy - będąc na spotkaniu "na żywo" - po prostu napastliwie się Pan zachowuje chcąc zaskarbić sobie uwagę zgromadzonych - takie zachowania mogą prowadzić do dystansowania się ludzi wokoło i niechęci do dalszych kontaktów z Panem. Proponuję przemyśleć tą sprawę - w jaki sposób się pan zachowuje i jak może byc to odbierane przez otoczenie. Co może Pan zmienić? Jak ta sytuacja moze być widziana przez postronnego widza? Odpowiedzi na te pytania powinny Panu pomóc.
Wydaje mi się, iż konsultacja z psychologiem również mogłaby rzucić nowe światło na Pana problem i wskazać możliwe drogi przeciwdziałania mu. Pozdrawiam.