Problemy w nawiązywaniu nowych kontaktów z ludźmi o silnym charakterze

Witam ponownie ;) kolejny moj problem polega ze od zawsze mam trudnosci nawiazywania nowych kontaktow z ludzmi o mocnych charakterach nie potrafie sie tak jak oni zachowywac zeby nie wyjsc na idiote jestem zaklamany w sobie nie potrafie z dziewczynami sie obchodzic jestem zbyt ulegly wobec nich i niektorych kolegow i wszystko biore do siebie i w wiekszosci to co ktos mowi o mnie jest prawda ale on zarowno jak i ja nie rozumie czemu tak jest.Mam nadzieje ze ktos mi wytlumaczy o co chodzi?

Problemy, które Pan opisuje, mogą mieć różne podłoże. Warto wybrać się z tym problemem do specjalisty, który ma kwalifikacje w zakresie psychoterapii. Nikt z góry nie może Panu powiedzieć, dlaczego reaguje Pan w dany sposób oraz " co z tym zrobić", gdyż nierozerwalnie łączy się to z Pana historią, wychowaniem, cechami osobowości oraz być może współistniejącymi zaburzeniami na tle nerwicowym. Takie rzeczy "przepracowuje się" właśnie podczas procesu psychoterapii. Polecam specjalistę, pracującego w nurcie psychodynamicznym. Z góry mogę Panu powiedzieć jedynie, że są to rzeczy do przepracowania, potrzebna będzie jednak pomoc specjalisty, rzetelna diagnoza oraz odpowiednie leczenie.

Witam,
na podstawie tak krótkiego opisu nie można powiedzieć dlaczego zachowuje się Pan właśnie w taki sposób. Jeżeli chciałby Pan poznać odpowiedź na te pytanie oraz zmienić tę cechę swojego zachowania proszę udać się na psychoterapię.
pozdrawiam.