Jakie leczenie powinna podjąć osoba mająca problemy w nawiązywaniu znajomości?

witam, mam 23 lata nigdy nie mialem zadnych znajomych. Jedynie raz jednego z podstawowce , ktory mnie na sile wyciągał z domu i aranżował wszystkie nasze spotkania. Mlodosc spedzilem praktycznie przed komputerem. Teraz gdy mam 23 lata to od 3,5 roku mam stałą pracę i mam jej dość, nie potrafie cieszyc się zyciem. JEstem takim typem czlowieka, że najchętniej zyłbym bez ludzi, bez pracy, siedząc przed komputerem - taki styl zycia sprawia, że czuje się szczesliwy. Prace wolalbym tez miec taką bez kontaktow z ludzmi. Z nikim sie nie umiem praktycznie dogadac, na zywo mam pustke w glowie , nie umiem nic sensownego powiedzieć. A w internecie umiem - bo tu nie trzeba odrazu odpowiadac, tylko mozna chwile sie zastnowic i dopiero odpowiedz sformulowac. Mowiac w skrocie wolno mysle. nigdy nie bylem u zadnego psychologa ani psychiatry.

Dzień dobry,
zalecam psychoterapię. To może być bardzo trudne dla Pana leczenie, bo psychoterapia polega na... kontakcie z psychoterapeutą i rozmowie z nim. To duże wyzwanie. Ale też dobry trening kontaktów z drugim człowiekiem.
Powodzenia - Ryszard Chłopek

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podziękowania Panu, że podzielił się Pan częścią swojej historii osobistej :)

Tak nie musi być!

Zaprezentowane przez Pana symptomy, wskazują na mocno zaniżony nastrój, co powoduje, że odbiera Pan rzeczywistość (prawdopodobnie) nie taką, jaką ona jest, tylko widzi Świat i Ludzi w ciemnych kolorach.

Nadmienił Pan, że zamknął się w sobie, spędzając czas przed komputerem...
Chcę Panu powiedzieć, że nie ma nic gorszego dla umysłu i zdrowia psychicznego, jak brak rozmowy o swoich myślach, uczuciach, wątpliwościach, obawach z Innymi.
Mówienie o swoich uczuciach likwiduje stres, dlatego tak ważnym jest by mieć chociaż jedną bliską, zaprzyjaźnioną i życzliwą Osobę, godną zaufania, by można było powierzyć swoje najskrytsze myśli, nie obawiając się, że będzie to wykorzystane.

Chcę Panu powiedzieć, że ma Pan wpływ, na to, co się dzieje/będzie działo dalej w Pana życiu.

Napisał Pan również, że nie potrafi rozmawiać z Ludźmi..., chcę Panu powiedzieć, że komunikacja z Ludźmi - są to umiejętności, których uczymy się przez całe życie i proszę być dla siebie wyrozumiałym..

Podsumowując, proszę nie czekać i sięgnąć po potrzebną Panu pomoc specjalistyczną.

Jestem przekonana, że praca terapeutyczna, pod okiem Psychologa (w ramach NFZ-tu lub prywatnie) pomogłaby Panu w pracy nad poprawą samooceny, co z kolei przełożyłoby się na znaczącą poprawę Pana funkcjonowania społecznego.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Czego Pan teraz najbardziej potrzebuje,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam serdecznie,
Z tego, co Pan opisał widać, iż ma Pan trudności w kontaktach z innymi, które trwają wiele lat. Jest to dla Pana dotkliwe i nie czuje się Pan z tym dobrze. Skupienie się na wirtualnym życiu stało się pewnym sposobem radzenia sobie z emocjami i uporczywymi myślami. Jeżeli to, co obecnie ma miejsce w Pana życiu jest dla Pana powodem do zmian, zachęcam do skonsultowania się z psychologiem/psychoterapeutą w celu wyboru najlepszej formy pomocy.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA