Uczucie samotności i trudności w nawiązywaniu relacji z kobietami

Witam mam 30 lat i ostatnio co raz bardziej doskwiera mi samotnosc. Jest ona spowodowana ze nie mam szczescia co do kobiet. Bardzo czesto zostalem przez nie odrzucany i jak by do tego bylo malo nie potrafie nigdy odwazyc sie na pierwszy krok zeby zagadac bo niestety nie wiem o czym z nimi rozmawiac. Prosze mi doradzic jak sobie radzic z samotnoscia oraz co nalezy zrobic aby byc bardziej odwazny co do kobiet i o czym z nimi rozmawiac.

Witam Pana
Dziękuje że Pan zadał pytanie poprzez portal bo porusza Pan bardzo ważny dylemat nie tylko Pana ale też wielu innych młodych mężczyzn. Pyta Pan jak nawiązać relację z kobietą tak aby w przyszłości stała się ona fajnym związkiem opartym na głębokich uczuciach. Przede wszystkim proszę pomyśleć że kobiety też się boją o odrzucenia i zlekceważenia i bycia samotnym. Lekiem na samotność jest wychodzenie z domu. Proszę się zorientować, może w Pana okolicy jest np grupa ludzi która razem chodzi na spacery, może jest klub turystyki który organizuje takie spacery. Czasami są np kluby filmowe, dyskusyjne, oczywiście zależy to od Pana zainteresowań. Proszę iść z taką myślą że nie tylko Pan się obawia, że nie tylko Pan szuka bratniej duszy.
Anna Suligowska

Dzień dobry, zachęcam pana do uczestnictwa w różnego rodzaju grupach zainteresowań w zależności od tego czym się pan interesuje, na portalach społecznościowych funkcjonują takie grupy, które organizują np. wspólne wyjazdy w góry itp., dobrym rozwiązaniem może być również uczestnictwo w warsztatach rozwojowych, w których uczestniczy wiele ciekawych osób. Pozdrawiam.