Problem z nawiązywaniem relacji w pracy u 20-latki

Moj problem tkwi w tym ze mam jakis problem ze soba. mialam jedna prace lecz ja rzucilam gdyz bylam w strasznym stresie, wszystkiego sie balam caly czas stresowalam a z ludzmi wogole nie moglam porozmawiac nie moglam zalapac z nimi kontaktu, i w koncu rzucilam ta prace .boje sie o czym bede rozmawiac z ludzmi z pracy i tak dalej ciagly stres.Teraz ciagle siedze w domu przed kompem i rozmyslam na soba ze do niczego sie nie daje. Boje sie o przyszlosc bo tak nie moze byc dalej .

Witam, jest w Pani bardzo dużo lęku, który wiąże się z relacjami z ludźmi. Niezależnie jaką będzie miała Pani pracę on będzie wracał. Nie jest tak, że do niczego się Pani nie nadaję, tylko ma Pani trudność w radzeniu sobie ze stresem i w kontaktach z współpracownikami. A mając świadomość swoich trudności, decydując się na psychoterapię, ma Pani szanse nauczyć się inaczej radzić sobie w takich sytuacjach. Nie może Pani unikać pracy i izolować się, bo życie dorosłej osoby to praca i kontakty z ludźmi. Dlatego teraz jest czas na poszukanie rozwiązania, konfrontację z lękami i pracę nad sobą. Tej zmiany nie wprowadzi Pani sama w swoje życie, bo lęki zatrzymują w działanie. Czas zdecydować się na terapię z świadomością, że będzie ona wymagać czasu i regularności. Przy wyborze terapeuty proszę sprawdzić czy posiada certyfikat lub rozpoczął ubieganie się o niego oraz czy się superwizje. Certyfikat i superwizja świadczy o profesjonalizmie terapeuty. Pozdrawiam