Jak poprawić swoje relacje w pracy?

Witam. Mam 29 lat. Odkąd pamiętam zawsze stresowałam się i przejmowałam wszystkim. W szkole starałam się być najlepsza, miec najlepsze oceny, brać udział w konkursach, przedstawieniach. W pracy dawałam i daje z siebie wszystko. Niestety, nadmierne przejmowanie i stres mimo wieku mi nie przeszedł. Wszystko traktuję osobiście, przeraża mnie popełnienie błędu (nie potrafię wybaczyć sobie błędu), brak akceptacji ze strony współpracowników, dogadywanie z ich strony. Moja chęć pracy jest wyśmiewana głównie przez dużo starszych kolegów/koleżanek z pracy. Nie mam już siły. Poproszę o poradę jak mniej się przejmować, może są jakieś sposoby na radzenie sobie ze sobą. Pozdrawiam serdecznie.

Szanowna Pani,

Istnieją sposoby radzenia sobie z trudnościami, o których Pani pisze, jednak nie da się ich przekazać, w tak krótkiej wiadomości na forum. Ponadto warto byłoby się przyjrzeć bliżej, z czego one wynikają. Pomocna może być tutaj psychoterapia, szczególnie wnurcie poznawczo-behawioralnym.

Pozdrawiam