Jak radzić sobie z porażkami?

Witam, ostatnio mam taki problem. Mianowicie, chciałabym się nauczyć jak znosić porażki, sytuacje upokarzające mnie lub po prostu moje wtopy? Za każdym razem jak taka sytuacja się zdarza, nie umiem funkcjonować normalnie, ciągle o tym myślę, katuje się za to, mam ochotę uciec z miasta, kraju i nigdy nie widzieć innych ludzi na oczy. Boję się popełnić gafę. Chciałabym nauczyć się z tego śmiać i nie przejmować się ale nie wiem jak. Nie daje mi to żyć, potrafię tygodniami się męczyć. Co mogę zrobić

Nadmierne przejmowanie się potknięciami może wynikać np. z zaniżonej samooceny, lęku przed odrzuceniem społecznym czy utratą społecznej akceptacji. Pomocne jest przepracowanie osobowościowych cech, które są odpowiedzialne za tego typu przeżywanie siebie i świata. Można to zrobić w procesie psychoterapii. Dlatego zachęcam do zgłoszenia się do psychologa.

Witam,

Zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychologa, który dzięki diagnostyce osobowości, temperamentu oraz innych uwarunkowań, pozwoli na określenie źródła przykrych doświadczeń, a także na podjęcie odpowiednich działań, nauki metod radzenia sobie.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek