Czy zdjęcie plastra obniżyło moje samopoczucie?

Dzień dobry, od 3tygodni stosowałam plastry antykoncepcyjne evra, przedwczoraj ściągnęłam bo zaczynal się 4 tydzień i czuję się gorzej psychicznie(nie przez ściągnięcie tylko od jakiegoś ostatniej tygodnia stosowania), mam wahania nastroju, ogólna niechęć do wszystkiego, najchętniej leżałabym ciagle w łóżku. Stąd pojawia się pytanie czy to wina hormonów czy czegoś innego. Pozdrawiam
KOBIETA, 19 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plastry Evra, jak każdy inny lek mogą doprowadzić do wystąpienia działań niepożądanych, które są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania plastrów antykoncepcyjnych.

Do najczęściej występujących skutków ubocznych można zaliczyć tkliwość piersi, nudności oraz dolegliwości bólowe głowy. Dosyć często występują także zawroty głowy, a także zaburzenia nastroju, płaczliwość, depresja czy lęki. Kobieta może czuć się zmęczona i mieć zaburzenia snu. Jeśli skutki uboczne są bardzo silne, to warto porozmawiać na ten temat z ginekologiem i rozważyć zmianę antykoncepcji. Proszę jednak pamiętać, iż w przypadku antykoncepcji hormonalnej najbardziej dokuczliwe działania niepożądane występują w pierwszych miesiącach.

Podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-w-lewym-boku-podczas-stosowania-plastrow-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tycie-po-plastrach-antykoncepcyjnych-evra,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-stosowanie-plastrow-niesie-ze-soba-mniejsze-skutki-uboczne-od-tabletek-vibin-mini.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.