Jaka może być przyczyna tego plamienia?

Witam. Od 7 miesięcy stosuje plastry evra. Aktalnie jestem 2 dzień plastra trzeciego i dziś pojawiło mi się plamienie brązowo - czerwony śluz. Nie boli mnie brzuch ani pieśni, nie mam żadnych innych obiadów. Jaka może być przyczyną takiego plamienia? Plaster 3 odklejam za tydzień w sobotę i wtedy powinien pojawić się okres. Poprzedni cykl był całkiem normalny.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zarówno podczas stosowania plastrów Evra, jak i innych złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych mogą występować nieregularne krwawienia lub plamienia. Jest to jeden ze skutków ubocznych, który jednak nie powinien występować zbyt często. Zazwyczaj pojawia się na początku stosowania antykoncepcji, co najprawdopodobniej ma związek z wahaniami hormonów.

Jeśli więc plamienie, które Pani opisuje pojawiło się po raz pierwszy, to nie ma powodów do niepokoju. Gdyby jednak takie plamienia pojawiały się częściej, to warto porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem i rozważyć zmianę antykoncepcji.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brunatne-plamienia-przy-plastrach-evra, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plastry-evra-a-plamienie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-podczas-stosowania-plastrow-evra.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.