Czy jest możliwość, że wyniki zostały sfałszowane przez przyjmowania hormonów?

Witam. Od dwóch miesięcy stosuje plasterki Evra. 11.06 miałam krwawienie podczas przerwy w czasie plasterków. Bardzo bola mnie piersi jak podczas ciąży, zrobilam dwa testy wyszły negatywne , zrobilam beta hcg wyszlo ze ciąży brak. Czy jest możliwość ze beta hcg i testy sfałszowane są w skutek przyjmowania hormonów ( plasterków) ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

stosowanie antykoncepcji hormonalnej w postaci plastra antykoncepcyjnego nie ma wpływu na wykrywanie ciąży. Środek ten nie sfałszuje więc wyniku testu ciążowego, więc najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży.

Ból piersi, o którym Pani wspomina, może pojawiać się nie tylko w przypadku ciąży, ale również na skutek zmian hormonalnych, które zachodzą w Pani organizmie. Dodatkowo tkliwość piersi to jeden z bardzo częstych skutków ubocznych plastrów Evra, który może występować u więcej niż jednej na dziesięć kobiet.

Jeśli ból będzie się utrzymywał bądź utrudniał normalne funkcjonowanie, proszę zgłosić się do ginekologa i ewentualnie pomyśleć o zmianie metody antykoncepcji.

Bardzo podobne pytanie pojawiło się już w naszym serwisie. Znaleźć je można wraz z odpowiedzią specjalisty pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-plastrow-antykoncepcyjnych-a-test-ciazowy.

Inna użytkowniczka również doświadczyła bólu piersi podczas stosowania plastrów Evra. Jeśli interesują Panią odpowiedzi naszych lekarzy, proszę kliknąć w poniższy link: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plastry-evra-a-bolesnosc-piersi-po-bokach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.