Czy możemy w tym czasie uprawiać bezpieczny seks?

Witam, czy jeśli moja partnerka przez 3 tygodnie stosowała plastry evra w prawidłowy sposób, to czy w czasie 7 dniowej przerwy bez plastra możemy uprawiać bezpieczny seks?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT około miesiąca temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeśli plastry Evra były używane zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi w ulotce, to podczas siedmiodniowej przerwy ochrona antykoncepcyjna powinna zostać zachowana.

Sytuacje awaryjne, takie jak odklejenie plastra, zrobienie zbyt długiej przerwy czy nieodpowiednie przyleganie plastra mogą natomiast wymagać zastosowania dodatkowej formy zabezpieczenia, np. prezerwatywy. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko zajścia w ciążę.

Podobne pytania pojawiały się już w pytaniach do specjalistów. Znajdzie je Pan po kliknięciu w następujące linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plastry-zabezpieczaja-podczas-7-dniowej-przerwy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-plastrow-evra-a-7-dniowa-przerwa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy