Czy możemy w tym czasie uprawiać bezpieczny seks?

Witam, czy jeśli moja partnerka przez 3 tygodnie stosowała plastry evra w prawidłowy sposób, to czy w czasie 7 dniowej przerwy bez plastra możemy uprawiać bezpieczny seks?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeśli plastry Evra były używane zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi w ulotce, to podczas siedmiodniowej przerwy ochrona antykoncepcyjna powinna zostać zachowana.

Sytuacje awaryjne, takie jak odklejenie plastra, zrobienie zbyt długiej przerwy czy nieodpowiednie przyleganie plastra mogą natomiast wymagać zastosowania dodatkowej formy zabezpieczenia, np. prezerwatywy. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko zajścia w ciążę.

Podobne pytania pojawiały się już w pytaniach do specjalistów. Znajdzie je Pan po kliknięciu w następujące linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plastry-zabezpieczaja-podczas-7-dniowej-przerwy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-plastrow-evra-a-7-dniowa-przerwa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.