Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce leku Evra, plaster antykoncepcyjny powinien być naklejony na skórze brzucha, pośladkach, górnej części pleców bądź górnej, zewnętrznej części ramienia, czyli w miejscach, w których obcisłe ubranie nie będzie ocierało o plaster.

Pod żadnym pozorem nie należy naklejać plastra na piersiach. Nie zaleca się również stosowania go na udach, gdyż podczas noszenia spodni może dojść do niepotrzebnych otarć i tym samym zmniejszenia skuteczności antykoncepcji. Proszę więc wybrać miejsce zalecane przez producenta leku.

Plaster powinien być umieszczony na suchej, czystej i nieowłosionej skórze. Należy przy tym pamiętać, aby nie naklejać go ponownie w to samo miejsce, lecz kilka centymetrów niżej lub wyżej od poprzedniego plastra.

Użytkownicy zadawali już podobne pytania. Znajdzie je Pani po kliknięciu w te linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plastry-evra-mozna-przyklejac-na-udzie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/naklejenie-plastra-antykoncepcyjnego-na-udo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty