Czy to normalne, że dostałam miesiączkę dwa razy w ciągu jednego miesiąca?

Witam. Urodziłam 5 miesięcy temu. Aktualnie drugi miesiąc używam plastrów antykoncepcyjnych Evra i mój problem polega na tym że w trakcie noszenia drugiego plastra dostałam miesiączkę. Skończyła się 6 dni temu czyli 22.02 . Odkleiłam 3 plaster tak jak powinno być i jestem w trakcie przerwy bez plastra mamy 29.02 i znów dostałam miesiączkę. Czy to normalne że dostałam miesiączkę dwa razy w ciągu jednego miesiąca? Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź.
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie, o którym Pani wspomina może być zarówno skutkiem ubocznym plastrów antykoncepcyjnych, jak również wynikać z zaburzeń hormonalnych. Pierwsze trzy miesiące stosowania antykoncepcji uznaje się za okres adaptacyjny. W tym czasie działania niepożądane mogą występować częściej niż na późniejszym etapie. Proszę więc obserwować swój organizm i jeśli krwawienia w środku cyklu będą się powtarzać, to wskazana jest wizyta u ginekologa.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami ekspertów znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-przy-plastrach-evra,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wystapienie-krwawienia-przy-plastrach-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-srodcykliczne-przy-stosowaniu-plastrow-antykoncepcyjnych-dlaczego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.