Czy brak przerwy pomiędzy plastrami zahamuje krwawienie?

Dzień dobry. Mam 19 lat, wczoraj nakleiłam sobie pierwszy plaster antykoncepcyjny Evra. Zapomniałam jednak dopytać ginekologa jak wygląda przy nich sprawa z miesiączkowaniem. Miesiączka zaczęła mi się wczoraj, więc zgodnie z zaleceniem nakleiłam sobie pierwszy plaster. Słyszałam, że plastry są w stanie przesunąć miesiączkę. Zgodnie z moim cyklem powinnam następny okres dostać za miesiąc, czyli ok. 11-12 listopada, a 2 listopada mam mieć tygodniową przerwę od plastrów. Kiedy może wystąpi u mnie krwawienie? W czasie kiedy faktycznie mam dostać miesiączki czy szybciej? Jeśli nie zrobię tygodnioej przerwy między plastrami to czy okresu nie dostane?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas stosowania plastrów antykoncepcyjnych Evra nie występują fizjologiczne miesiączki, lecz tzw. krwawienia z odstawienia, które spowodowane są przerwą w przyjmowaniu hormonów.

Krwawienie z odstawienia występuje w czwartym tygodniu, a więc w tygodniu, w którym nie nakleja się plastra. Brak tygodniowej przerwy między plastrami poskutkuje brakiem krwawienia.

Szczegółowe działanie plastrów zostało opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Zachęcamy do zapoznania się z nią.

Inne pytania o miesiączkowanie podczas stosowania plastrów antykoncepcyjnych znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-powinna-wystapic-miesiaczka-po-odklejeniu-ostatniego-plastra,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zastosowanie-plastrow-evra-przez-4-tygodnie-bez-przerwy-da-pewnosc-przesuniecia-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zapomnialam-o-tygodniu-bez-plastra-co-teraz-powinnam-zrobic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.