Czy krwawienie z odstawienia pojawi się w normalnym terminie?

Witam. Tydzień temu mialam dostać okres i przykleić pierwszy plaster evra. Niestety ale moje początki okresu nieraz nie są mocne i ciężko mi określić pierwszy dzień. Dostałam lekkie krwawienie i z myślą że to pierwszy dzień przykleilam pierwszy plaster. Niestety w dniach późniejszych okres nie powiększał się i nie było już plamienia. Plastra nie odklejalam. Wczoraj przykleilam drugi plaster tak jak powinnam to zrobić. Dziś dostałam kolejne krwawienie i obawiam się że to może być ten prawidłowy dzień pierwszego okresu. Czy powinnam normalnie nosić ten drugi plaster a potem za tydzień przykleić trzeci i w czwartym tygodniu przy tygodniu przerwy dostanę okres wedlug harmonogramu plastrów?? Czy możliwe że w teraz już nie dostanę okresu a to tylko będzie plamienie i dostanę normalnie okres w terminie przerwy między plastrami ??

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zgodnie z zaleceniami producenta plastrów Evra oraz ginekologów – pierwszy plaster powinien być przyklejony pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego. Czasem miesiączka poprzedzona jest plamieniem i wówczas dzień plamienia można potraktować jako menstruację.

Krwawienie, którego Pani aktualnie doświadcza może być jednym z działań niepożądanych, jakie mogą wystąpić podczas stosowania plastrów Evra. Proszę nadal stosować plastry Evra zgodnie z zaleceniami producenta i w międzyczasie skonsultować się ze swoim ginekologiem (chociaż telefonicznie), aby upewnić się, czy nie musi Pani stosować dodatkowego zabezpieczenia. Krwawienie z odstawienia powinno pojawić się w czwartym tygodniu.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-pierwszy-plaster-evra-z-serii-musze-nakleic-na-poczatku-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/naklejenie-plastra-a-plamienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/naklejenie-plastra-w-dniu-jednorazowego-plamienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.