Co robić z krwawieniem podczas stosowania plastrów antykoncepcyjnych?

Dzień dobry. W piątek 5 lipca zaraz po miesiączce nakleiłam pierwszy plaster antykoncepcyjny. Będąc na wakacjach (wtorek 9 lipca) odkleił się a pech i moje nierozgarnięcie spowodował, że nie wzięłam na wyjazd plastrów i kolejny nakleiłam dopiero w piątek 12 lipca - czyli dzień zmiany drugiego plastra. Dzień później w sobotę 13 lipca dostałam krwawienia z przyklejonym już plastrem i krwawienie nadal jest obecne. Jak mam postępować w tym przypadku aby wrócić na dobre tory? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

odklejenie plastra mogło obniżyć jego skuteczność. W związku z tym istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Proszę kontynuować stosowanie dalszych plastrów antykoncepcyjnych. Ochrona jednak może nie być taka sama, dlatego konieczne może być stosowanie dodatkowego zabezpieczenia, na przykład w postaci prezerwatywy.

Krwawienie, którego Pani doświadcza jest najprawdopodobniej reakcją organizmu na nieprawidłowe stosowanie plastrów i brak hormonów. W międzyczasie warto wykonać test ciążowy i udać się do ginekologa, który wskaże Pani dalsze postępowanie.

Odpowiedzi na podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ochrona-i-prawidlowe-postepowanie-podczas-stosowania-plastrow-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odklejenie-plastra-antykoncepcyjnego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-postapic-w-przypadku-odklejenia-drugiego-plastra-antykoncepcyjnego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.