Jak radzić sobie z cholerycznym partnerem?

Dzień dobry, jestemz choleryczną partnerką - jak wpadnie w "amok", kończy związek, obraża, przeklina - zarówno z mniej błahych, jak i całkiem nieistotnych powodów. Byliśmy na terapii par i nie pomaga. Jedynie po lekach które przepisał jej neurolog (stwierdził nerwicę) było przez 2-3 tygodnie normalnie - potem znów to samo. Partnerka od pół roku chodzi na psychoterapię, ale ja nie widzę żadnej poprawy - na dodatek obwinia mnie o swoje reakcje. Jak mam na takie "ataki" reagować?

Zachęcam, aby Pan również skorzystał z indywidualnej psychoterapii, podczas której będzie Pan mógł przepracować m.in. kwestie dotyczące związku. Proszę upewnić się, że specjalista posiada kwalifikacje w zakresie psychoterapii (nie każdy psycholog jest psychoterapeutą). Polecam nurt psychodynamiczny.

Witam,
Myślę,że mamy dwa problemy:sposób wyrażania złości i powód złości.Pierwszy problem jest raczej sprawą impulsywności/temperament,nieumiejętnośc odraczania afektu/,natomiast drugi zawsze jest wynikiem relacji międzyludzkiej i jeżeli ma obecnie formę nerwicy,oznacza,że trwa od dawna i że partnerka nie umiała sobie z nim poradzić choćby poprzez rozstanie.
Takie przypadki są częste u dorosłych,którzy wychowywali sie w środowiskach przemocowych.Kochają więc i przywiązują do osób powodujących przemoc lub upokarzających je/to sytuacja partnerki/albo,jak być może jest u Pana,wiążą się z kimś,kto łatwo wchodzi w rolę ofiary.Sami bowiem identyfikują się z rolą osoby przemocowej/przypadki mężczyzn,którzy mieli przemocowych ojców,opiekunów i nieświadomie są z nimi zidentyfikowani/.Jedyną formą naprawy jest więc psychoterapia -najlepiej pary.Ze swej strony mogę tylko zachęcić Pana do ponowienia zaniechanej formy,ale u lepiej przygotowanych specjalistów.Np.zajmujących się DDA/dorosłymi dziećmi alkoholików,gdzie ten problem jest szczególnie częsty/.
Pozdrawiam i zachęcam serdecznie.