Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silna tęsknota za partnerem

witam!Tomasz bardzo ciekawi mnie problem a zarazem sposob w jaki mogłbym pomuc mojej partnerce odzyskać swój komfort psychiczny. moja partnerka kocha mnie tak mocno ze swiadomos iz pracuje na 2 zmiany i zmiana powoduje ze nie ma mnie przy sobie do godziny 23 gdzie ja do pracy wychodze o 6 rano zupelnie jej odbija ze tylko mamy czas spac razem i codziennie symuluje bule i liczy na litość porzalowanie ze jest biedna i tylko jej zle. dopatruje sie wszystkiego domaga sie uwagi 1000 razy na min
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Depresję można pokonać

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się na temat leczenia depresji.

Witam,
z tego co Pan pisze, to reakcje partnerki mogą być spowodowane jej wewnętrznymi potrzebami. Niestety zwykłych relacjach bardzo trudno jest je zaspokoić. Z tego względu warto byłoby zachęcić partnerkę do podjęcia psychoterapii. Do tego czasu można jej wskazywać dlaczego uważa ją Pan za wartościową osobę oraz podkreślać jej zaradność.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

0

Witam Pana. Niestety opisane przez Pana reakcje partnerki nie wróżą dobrze dla przyszłości Państwa związku. Jej częste i na takie sposoby domaganie się uwagi będzie dla Pana coraz trudniejsze. W Pana poście jest pytanie jak jej może Pan pomóc, ale ważne jest jak to co ona robi wpływa na Pana. Obawiam się, że będąc zaangażowanym emocjonalnie nie jest Pan w stanie pomóc swojej partnerce samodzielnie. Pomocna może być tu wizyta u psychologa, który określi źródła takich reakcji i pomoże wypracować ważne sposoby radzenia. Jestem przekonany, że dzięki nim Pana partnerka nie będzie potrzebowała sięgać po takie zachowania a Państwa związek będzie miał przed sobą przyszłość. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0

W opisanej przez Pana sytuacji najlepszym pierwszym krokiem byłoby wspólne zgłoszenie się do psychoterapeuty. Rozmowy ze specjalistą pomogłyby wskazać źródła problemów, które pojawiają się w Pana relacji z partnerką. Na podstawie rozmowy z Państwem specjalista zaleciłby dalsze kroki postępowania.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy