Jak pomóc kobiecie z wybuchami złości podczas seksu?

Gdy pierwszy raz uprawiałem seks ze swoją dziewczyną, nie wiedziałem, że jest dziewicą: w trakcie miałem wrażenie że jest coś nie tak, ale zapewniała że jest ok. Powiedziała mi ostatnio, że na początku było przyjemnie, ale potem nie chciala i nie wiedziala jak powiedzieć ("fizyczny ból i takie uczucie że nic nie mogę zrobic"). Zdarzają się jej wybuchy złości i wtedy czuje, ze nie chce ze mną być- ostatnio doszła do wniosku, że to może być takie odreagowanie tamtej sytuacji. Co można zrobić?

Z Pana wiadomości nie mogę wywnioskować, czy wybuchy złości dzieją się podczas seksu, czy może zupełnie poza nim. Niemniej trudno stwierdzić, czy jest to sprawa związana z hormonami, neurologiczna czy może osobowościowo-psychiatryczna. Wahania nastroju warto sprawdzić w każdym z tych obszarów. Polecam zatem Pana partnerce konsultację ginekologiczną, neurologiczną lub psychiatryczną. Opcją jest także konsultacja psychoterapeutyczna. Być może, tak jak mówi Pana partnerka, jej wybuchy złości są odreagowaniem sytuacji opisanej przez Pana w przesłanym pytaniu. Wtedy niezbędną będzie psychoterapia, która pomoże Pana partnerce uzyskać wgląd w powody jej zachowania, zrozumieć dynamikę jej reakcji i w efekcie, poradzić sobie z tym i zmienić wybuchy złości w inne, bardziej akceptowalne i mniej obciążające reakcje. Oczywiście wszystkie te opcje mogą być odpowiednie tylko wtedy, jeśli to Pana partnerka zechce z nich skorzystać. Pan niewiele może zrobić poza rozmową i wspieraniem partnerki. Biorąc pod uwagę opis sytuacji z punktu widzenia Pana partnerki ("fizyczny ból i takie uczuci, że nic nie mogę zrobić") skłaniam się do propozycji konsultacji u psychologa-seksuologa lub psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie,
www.seksuolog.grabowski.gr
seksuolog@grabowski.gr