Jak mogę jej pomóc, aby poczuła się lepiej?

Witam, moja partnerka jest w 12 tygodniu ciąży. Poprzednią ciążę w styczniu br. straciła. Obecna ciąża podczas pierwszego badania usg okazała się być mnoga, lecz kolejne badanie wykazało, że jeden płód umarł. Z drugim wszystko jest w porządku, ale u mojej partnerki zdiagnozowano cukrzycę. Ponadto jej stan emocjonalny od pewnego czasu jest nienajlepszy. Nie wydaje mi się, aby była to depresja, wynik testu BECKA również nie mówi o depresji. Natomiast moja partnerka uważa, że nie ma we mnie żadnego wsparcia, że jej nie rozumiem. Staram się jak umiem, jestem przy niej cały czas. Jak mogę jej pomóc, aby poczuła się lepiej? Proszę o radę...

Dzień dobry, utrata dziecka to trudne i bardzo bolesne doświadczenie. Stara się Pan pomóc swojej partnerce, dba Pan o jej samopoczucie. W tak trudnych momentach dla Państwa może okazać się pomocne skorzystanie z rozmowy z psychologiem. Proszę się wspólnie zastanowić, być może Pana partnerka chciałaby skorzystać z takiej formy pomocy. W trakcie rozmowy mogą Państwo porozmawiać o tym jakiej pomocy oczekuje Pana partnerka i jak ma Pan okazać wsparcie dla niej.

Pozdrawiam serdecznie

Dorota Nowacka