Jak wspierać osobę, której grozi amputacja stopy?

Jak pomoc osobie,ktora w wyniku wypadku doznała urazu stopy-zagrożonej amputacja? Od tego czasu stal się zamknięty w sobie,malomowny,nie odzywa sie do najbliższych. Otwiera się tylko do rodzeństwa. Do domowników,którzy wspierają go w trudnych chwilach reaguje złością,usiłuje się i nie odzywa czasami nawet miesiąc. Z kolei druga twarz osoby otwartej pokazuje wobec rodzeństwa,udając ze bardzo dobrze sie czuje...Co z nim zrobic,jak pomóc,???

Witam, osoba która uległa wypadkowi jest w trudnej sytuacji. Stara się Pani jej pomóc, warto zapytać jakiej pomocy oczekuje, okazać empatię oraz zaznaczyć że jest Pani gotowa udzielić pomocy gdy osoba poszkodowana będzie szukać wsparcia. Jeżeli widzi Pani że poziom funkcjonowania, poziom radzenia sobie na co dzień się obniżył, można zaproponować pomoc psychologiczną.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka