Jak wspierać osobę z bulimią?

Dzień dobry. Ostatnio moja przyjaciółka zmierzyła mi się że ma bulimie.Jej choroba zaczęła się w maju. Jej rodzice to tym wiedza i zasięgnęli już pomocy u psychologa. Zastanawiam się co ja mogę w takiej sytuacji zrobić. Jak ją wspierać, co mówić gdy przesadza z jedzeniem lub gdy ma chwile zwątpienia. Wiem że nie powinnam się w to za bardzo wtrącać bo ona sama musi z tym walczyć, ale widzę jak się wyniszcza. A może powinnam działać tylko jak ?Proszę o pomoc. Smutna Przyjaciółka

Najlepiej wyobrazić sobie odwrotną sytuację - że to Pani ma problem z bulimią. Czego by wtedy Pani potrzebowała od przyjaciółki? Jakiego rodzaju wsparcia i pomocy? Taka zmiana perspektywy pozwala łatwiej uświadomić sobie potrzeby bliskiej osoby.

Można też oczywiście zapytać wprost: "Chcę Ci pomóc przez to przejść. Co mogę dla Ciebie zrobić? Czego byś ode mnie oczekiwała?"

Pozdrawiam!

Witam,
proszę szczerze porozmawiać z przyjaciółką, zapewnić o swoim wsparciu i zapytać jak mogłaby jej Pani pomagać. Każda osoba jest inna i może miec różne oczekiwania.
Pozdrawiam