Czy to mogą być objawy bulimii?

Witam, mam 18 lat i od 2/3 lat próbuje schudnąć. Niestety na próbach sie kończy i moja dieta trwa zazwyczaj dzień lub dwa, gdy zjem coś nadprogramowo uznaje dzień za stracony i jem wszystko co mi wpadnie w ręce, tłumacząc sobie że diete zaczne jutro. Oprócz tego zdarza mi się brać tabletki przeczyszczające, ponieważ nie potrafie wymiotować (probowałam wszystkich sposobow). Czy to jest bulimia?

Dzień dobry,

W rozumieniu klinicznym nie jest to jeszcze bulimia raczej kompulsywne objadanie się. Jednak jest Pani na dobrej drodze do zaburzeń odżywiania. Zachęcam do pójścia do terapeuty i popracowaniem nad tym co sprawia, że tak trudno sobie poradzić z napięciem, że musi pani używać jedzenia do jego rozładowania. Może terapia będzie też sposobem na schudnięcie kiedy wykluczy się emocjonalne podłoże niemożności kontrolowania jedzenia.

Proszę o siebie zadbać! Pozdrawiam