Bulimia a kompulsywne jedzenie

Witam chcialabym sie dowiedziec nieco wiecej o bulimii czy to zawsze po monstrualnym napadzie obzarstwa wystepuja wymioty czy takze w ramach wyrzutow sumienie osoba robi glodowki. Czy wowczas rowniez mamy doczynienie z bulimia czy sa to po prostu zaburzenia kompulsywnego obzarstwa? Dziekuje za odpowiedz

Tak, wówczas również mamy do czynienia z bulimią. Wyróżnia się dwa typy bulimii:

* przeczyszczający się, gdy ktoś po napadzie obżarstwa prowokuje wymioty bądź stosuje lewatywy

* nieprzeczyszczający się, gdy po objadaniu się dana osoba stosuje głodówki albo bardzo intensywnie ćwiczy.

Pozdrawiam!

Witam,
Nie podejmuję się diagnozy bulimii,gdyż sądzę,ze byłaby ona w tym miejscu bezprzedmiotowa.Problem bowiem jest w tzw.czynnościach kompulsywnych,które tutaj sprowadzają się do tkwienia w zaklętym kręgu jedzenia-niejedzenia-zwrotu jedzenia.Można oczywiście pójśc na krótki seans "odwykowy",ale conajwyżej zamienisz wtedy jedzenie na inne kompulsywne czynności/miałam znajomą,która szyła,kroiła a potem wyrzucała produkty przez siebie zrobione/.Tak więc polecam profesjonalne podejście do rozładowania wewnętrznych napięć i pracę nad zróznicowaniem aktywności życiowej na tyle,by tematyka jedzenia nie stanowiła wyłącznego żródła aktywności.Proszę popytać o psychologów,psychoterapeutów .Na pewno będą wiedzieli,co zrobić z Pani problemem.
Pozdrawiam serdecznie.