Walka z kompulsywnym jedzeniem

Witam. Nie mam nadwagi, jednak mam problem z kompulsywnym jedzeniem. Zdarza mi się jesc wszystko, w jak największych ilościach tak jakbym miała nigdy nie więcej nie włożyć nic do ust, często czekam aż rodzice wyjdą z domu i już myślę "co zjem". To trwa chwilę (chociaż czasem powtarza się w przeciągu kilku godzin). Jem aż do uczucia nudności. Później jak gdyby nigdy nic wracam do wykonywanych czynności. Zostaje tylko złość, zmęczenie i poczucie winy. Jak temu zaradzić ...

Witam,

Niestety takie kwestie jak kompulsywne objadanie się, a także bulimia i anoreksja należą do psychologów i psychoterapeutów, którzy powinni pomóc w znalezieniu przyczyny Pani problemu. Dopiero później może Pani skorzystać z pomocy dietetyka, który pomoże zbilansować dietę i dostosować ją do Pani potrzeb.

Witam, kompulsywne jedzenie to złożony problem, czasem wynika z nieuporządkowania posiłków, braku wypracowanych wzorców żywieniowych, czasami jest efektem odreagowywania stresu, jakiegoś napięcia. Proponuję zacząć współpracę z dietetykiem od prowadzenia dzienniczka żywieniowego z dokładnym notowaniem, co kiedy i w jakich ilościach Pani zjada i wypija, to ułatwi ocenę żywienia. Może trzeba popracować w diecie nad ilością magnezu i błonnika. Warto byłoby też moim zdaniem zwrócić się po pomoc do psychologa, by rozwikłać ewentualne problemy natury psychologicznej.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl