Kompulsywne objadanie się a racjonalne odżywianie

Czy to kompulsywne objadanie się? Witam mam 27 lat przestrzegam racjonalnego żywienia, nie mam nadwagi,codziennie uprawiam sport, ale od pewnego czasu cierpię na objadanie się pieczywem razowym ( w godzinach popołudniowych), potrafię zjeść cały bochenek naraz! Zdarza się to kilka razy w tygodniu.Co mam zrobić?

Witam, możliwe że Pani dieta jest źle zbilansowana i organizm domaga się węglowodanów. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ ;zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

W dzisiejszych czasach jedzenie i żywność ma nie tylko na celu zaspokojenie głodu. Często jest bywa wyrazem miłości – przygotowywanie i podawanie jedzenia ukochanej osobie ale również bywa sposobem okazywania władzy – rozdzielanie żywieniowych nagród i kar. Jest wypełniaczem czasu – jedzenie z nudów jest sposobem redukcji napięcia emocjonalnego, zarówno pozytywnego jak i negatywnego może pomagać wyrażać trudne emocje może rekompensować doświadczane braki, n.p. samotność, brak bliskich więzi z innymi
tworzy przestrzeń do tłumaczenia się z porażek i niepowodzeń, n.p. nie mogę znaleźć dobrej pracy, bo jestem gruba, jest formą nagradzania się może być reakcją na bodziec, kusi mimo braku uczucia głodu fizycznego. Powodów kompulsywnego objadania się może być dużo, warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty, by sobie pomóc.
Pozdarwiam