Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kompulsywne objadanie a wypadanie włosów

Od ponad roku zmagam sie z kompulsywnym jedzeniem. W tym czasie straciłam połowę włosów. Szukałam innych przyczyn ale wyniki badań były dobre. Obawiam się że przyczyną utraty włosów są moje zaburzenia odżywiania. Czy zdrowa dieta i pielęgnacja włosów pomoże w zachamowaniu ich wypadania i odroście utraconych włosów? Dodam że podczas takiego napadu za każdym razem spożywałam dużą ilość slodyczy.
KOBIETA ponad rok temu

Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry to przykra dolegliwość. Objawia się niepokojącymi zmianami w obrębie skóry głowy. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tego schorzenia.

Witam,
kompulsywne objadanie nie jest przyczyną wypadanie włosów. Jest to związane ze stresem który objawia się objadaniem i wypadaniem włosów.
Dopóki nie wyeliminujesz stresu, nie będziesz potrafiła sobie z nim radzić, pielęgnacja niewiele pomoże.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy