Co zrobić z tym kompulsywnym objadaniem?

Witam. Cierpię na zaburzenia odżywiania, a dokładniej- kompulsywne objadanie się. Z tego powodu bardzo rozciągnęłam sobie żołądek i żadna porcja nie jest w stanie mnie nasycić. Mój problem polega na tym, że niedługo po zjedzeniu obiadu, jestem znowu strasznie głodna. Najbardziej najadam się kanapkami, omletem z twarogu bądź jakimiś pancake'ami, ale po max 3 godzinach znowu jestem głodna. Największy problem mam z obiadem, Zazwyczaj jem kaszę/makaron/ziemniaki z kurczakiem/indykiem smażonym na niewielkiej ilości oliwy i dużą ilość warzyw. Są to posiłki zbilansowane i pełnowartościowe. Niestety, albo w ogóle się nimi nie najadam, mimo, że porcje są duże, albo po godzinie znowu jestem strasznie głodna. Dlaczego się tak dzieje? Czy jest to spowodowane moimi zaburzeniami czy może świadczy to o jakiejś innej chorobie? Jest to bardzo uciążliwe, zwłaszcza uczucie, że mogłabym jeść bez przerwy.

Witam Panią,

Nieustanna potrzeba jedzenia, nadmierne objadanie się, to zaburzenie

odżywiania, któremu najczęściej ulegają osoby z niską samooceną,

cierpiące na problemy emocjonalne i pragnące aprobaty innych,

osoby charakteryzujące się obniżoną zdolnością samokontroli

i trudnościami w radzeniu sobie ze stresem i emocjami.

Obsesja jedzenia często jest sposobem na zredukowanie

smutku, stresu, frustracji czy też na rozładowywanie

wewnętrznego napięcia.

Osoby dotknięte kompulsywnym przymusem jedzenia redukują

w ten sposób lęk, stres i związane z tym napięcie.

Niestety, „ucieczka w jedzenie” działa tylko przez chwilę,

gdyż problemy „leczone” jedzeniem przybierają na sile

wywołując między innymi coraz dłuższe stany obniżonego nastroju.

Żeby skutecznie Pani pomóc, należy przyjrzeć się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły do opisanych

zaburzeń, dotrzeć do źródła problemu, rozpoznać przyczynę psychicznych

uwarunkowań związanych z przymusem jedzenia i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl