Czy takie nieustanne odczuwanie potrzeby jedzenia może świadczyć o jakimś zaburzeniu?

Czy jeżeli nieustannie odczuwam potrzebę jedzenia, ale nie jest to fizyczny głód, a taka psychiczna chęć, mogłabym niemalże nieustannie jeść, niekiedy jest to nie do pohamowania, to czy oznacza to jakieś zaburzenie, jeśli tak jakie? Czy może mieć to związek z hormonami? (nie wymiotuję po jedzeniu, nie cierpię też na a otyłość)

Dzień Dobry Pani:)

Odpowiadając na Pani pytanie, warto byłoby skonsultować się osobiście z Poradnią Leczenia Zaburzeń Odżywiania, celem szczegółowej diagnostyki symptomatycznej i ewentualnego leczenia.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Panią,
Nieustanna potrzeba jedzenia, nadmierne objadanie się, to zaburzenie
odżywiania, któremu najczęściej ulegają osoby z niską samooceną,
cierpiące na problemy emocjonalne i pragnące aprobaty innych,
osoby charakteryzujące się obniżoną zdolnością samokontroli
i trudnościami w radzeniu sobie ze stresem i emocjami.
Obsesja jedzenia często jest sposobem na zredukowanie
smutku, stresu, frustracji czy też na rozładowywanie
wewnętrznego napięcia.
Osoby dotknięte kompulsywnym przymusem jedzenia redukują
w ten sposób lęk, stres i związane z tym napięcie.
Niestety, „ucieczka w jedzenie” działa tylko przez chwilę,
gdyż problemy „leczone” jedzeniem przybierają na sile
wywołując między innymi coraz dłuższe stany obniżonego nastroju.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy przyjrzeć się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły do opisanych
zaburzeń, dotrzeć do źródła problemu, rozpoznać przyczynę psychicznych
uwarunkowań związanych z przymusem jedzenia i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl