Podejrzenie zaburzeń jedzenia kompulsywnego

Witam serdecznie. Mam 20 lat i podejrzewam u siebie jedzenie kompulsywne. Długo to do mnie docierało. Potrafię pochłonąć bardzo duże ilości jedzenia, nie kontroluję tego. Przeżyłam trudne chwile, są sprawy, przed którymi próbuję uciec... Niestety nie radzę sobie, jedynym pocieszeniem jest dla mnie jedzenie. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Proszę o wskazówkę, o jakąkolwiek pomoc. Codziennie spoglądam w lustro i czuję coraz większy wstręt do siebie, do własnego ciała. Nie wiem jak mam walczyć.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
proszę zgłosić się bez skierowania od lekarza POZ do najbliższej poradni zaburzeń odżywiania. Zazwyczaj są umiejscowione przy ośrodkach gdzie pracują lekarze psychiatrzy i psycholodzy.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Kompulsywne jedzenie jest trudną chorobą mającą swoje podłoże w psychice. Tak jak Pani opisuje osoby chore jedzą najczęściej pod wpływem emocji, stresu. Jest to pewnego rodzaju ucieczka od problemów, jednak tworzy się błędne koło. Pani zjada duże ilości ze stresu a potem się stresuje że rośnie waga i tak bez końca. trudno jest wyjść z tej choroby samodzielnie. Należy szukać pomocy u specjalistów. Proszę zgłosić się do poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. tam pod okiem lekarzy upora się Pani z problemem. Nie ma na co czekać , ponieważ im bardziej zaawansowany będzie stan chorobowy tym trudniej z tego wyjść Powodzenia!!

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk