Ciągła potrzeba jedzenia i wymiotowania

Witam, Mam bardzo poważny problem. Pochłaniam ogromne ilości jedzenia, a później muszę wymiotować. Wymiotuję tylko po to, aby nie przytyć. Studiuję w Krakowie, ale zamiast się uczyć idę do sklepu, wydaję dziennie ok. 50zł lub więcej na jedzenie, a później wymiotuję. Mam już tego dość. Rodzina mnie nienawidzi, bo przeze mnie nie mają co jeść. Potrafię tak cały dzień - jeść i wymiotować. Kręci mi się w głowie, nie mogę skupić się na nauce. Przyjeżdżam do domu, bo brakuje mi pieniędzy, gdyż wszystko wydaję na jedzenie i to jeszcze pieniądze pożyczone od koleżanek, bo nie potrafię sobie tyle odłożyć, abym miała na powrót do domu. Nie mogę się powstrzymać. Inni mówią, że gdybym chciała, mogłabym. Obudziłam się dwie godziny temu, a wymiotowałam już z siedem razy. Mam 21 lat, a nigdy nie miałam chłopaka. Nie mam żadnych zainteresowań oprócz jedzenia. Nie robię kompletnie nic, widzę jak marnuję sobie życie, ale nie potrafię tego zmienić. Ja już nie mam siły jeść, ale odczuwam taki przymus jedzenia. Proszę o pomoc.

Witam! Pani objawy wskazują na zaburzenia odżywiania, prawdopodobnie bulimię. Wymioty i nadmierne objadanie się wpływają bardzo niekorzystnie na funkcjonowanie organizmu. Przyczyną zaburzeń odżywiania są problemy psychiczne, m.in. brak akceptacji siebie, swojego wyglądu oraz nadmierną potrzebą kontroli. W przypadku tego rodzaju problemów wymagana jest jak najszybsza konsultacja psychiatryczna. Lekarz będzie mógł zdiagnozować problem i zastosować odpowiednie leczenie. Terapia zaburzeń odżywiania to proces długotrwały, który wymagał będzie od Pani zaangażowania i stosowania się do zaleceń lekarza. Dzięki terapii będzie Pani miała możliwość rozwiązać psychiczne problemy i poprawić swoje funkcjonowanie w sferze społecznej. Pomoc psychiatryczną oraz psychoterapeutyczną uzyska Pani w poradni zdrowia psychicznego w ramach ubezpieczenia NFZ (bezpłatnie). Długotrwałe, nieleczone zaburzenia odżywiania są chorobą śmiertelną dlatego warto jak najszybciej zgłosić się do lekarza i podjąć się leczenia. Pozdrawiam