Jak poradzić sobie z kompulsywnym objadaniem w wieku 21 lat?

Ciągle odczuwam potrzebę jedzenia, nawet jak nie jestem głodna. Gdy wiem, że coś się znajduje w domu do jedzenia muszę to zjeść. Jedzenie pochłaniam bez umiaru, przestaję dopiero wtedy, gdy serio "pękam" i nie mogę zjeść więcej. Boję się, bo zaczynam tyć a nie umiem nad tym zapanować. Codziennie mówię sobie, że przestanę tak się objadać ale to jest silniejsze ode mnie.. Nie umiem sama sobie z tym poradzić... Co robić ?

Witam Panią,
Napady głodu, zwiększony apetyt są najczęściej wynikiem źle zbilansowanej diety lub/i emocji, stresu, problemów prywatnych. Zaburzenia odżywiania są poważną chorobą i trzeba jak najszybciej reagować. Jeżeli nie uda się Pani sprostać temu problemowi samodzielnie proponuje udać się o pomoc do psychologa, na terapię skierowaną do osób z zaburzeniami odżywiania a następnie dietetyka.
Dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki odżywcze. Jeżeli występują braki to organizm zaczyna się,,domagać'' ich uzupełnienia a Pani odczuwa wzmożony apetyt. Aby temu zapobiec powinna Pani zadbać o pełnowartościową dietę i skupić się nad tym co zjada. Proszę też zastanowić się czy jedzenie nie jest na tle emocjonalnym. Uważam, że nie powinna Pani dłużej czekać tylko zgłosić się do lekarza

w razie pytań zachęcam do kontaktu.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk