O czym mogą świadczyć takie napady głodu?

Dzien dobry! Potrzebuję pomocy, od jakiegoś miesiąca jadłam około 800 kcal ale zdarzało mi się więcej, gdy zwiększyłam kalorię do 1300 to zaczęłam mieć napady, że jak zaczynam jeść to nie moge przestać jem i jem nawet jak nie jestem głodna, jak to zwalczać? Naprawdę potrzebuję pomocy. Ważę 48 kg na 154 cm wzrostu, czy to dobrze? Bo osobiście nie nawidze swojego wyglądu, chcę mi się płakać gdy na siebie patrzę. Kiedyś ważyłam 54 kg ale udało mi się schudnąć:). Objadanie polega na tym, że jak zacznę coś jeść np. jak wroce do domu po szkole to jem JEM JEM i nadal chce jeść a nie jestem głodna a nadal to wciskam, jakieś rady??

Witam Panią,
Napady głodu, zwiększony apetyt są najczęściej wynikiem źle zbilansowanej diety. Innym powodem mogą być emocje, stres. U Pani można się zastanowić czy nie występują objawy bulimii. Jeżeli po,, wielkiej uczcie'' ma wielkie wyrzuty sumienia to jest podejrzenie bulimii. Zaburzenia odżywiania sa poważną chorobą i trzeba jak najszybciej reagować. Jeżeli nie uda się Pani sprostać temu problemowi samodzielnie proponuje udać się o pomoc do psychologa a następnie dietetyka.
Dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki odżywcze. Jeżeli występują braki to organizm zaczyna się,,domagać'' ich uzupełnienia a Pani odczuwa wzmożony apetyt. Aby temu zapobiec powinna Pani zadbać o pełnowartościową dietę. Nie pisze Pani nic na temat swojego teraźniejszego jadłospisu więc ciężko mi go ocenić. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jak często, jakie ilości a ja chętnie przeanalizuję i wskażę ewentualne błędy, dam wskazówki co należy zmienić. Jeżeli zadba Pani o zdrowe nawyki żywieniowe to mam nadzieję że napady głodu minął jak nie to należy szukać bezpośredniej pomocy specjalistów.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk